Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.

Rusové využívají laserovou techniku

KvidoKvido Přidáno před 2 lety
Rusové využívají laserovou techniku
V posledních dnech zřejmě využívají ruská okupantská vojska na Ukrajině k vedení války laserovou techniku. Tato zmínka prosákla včera (omylem, nebo záměrně?) na webu yandex-ru.

Text na yandex-ru  uvádí, že: "Ruské letecké a kosmické síly (ВКС РФ) zlikvidovaly velitelství územní obrany Ukrajiny u osady Soledar v DLR (separatická Doněcka lidová republika) a také umístění zahraničních žoldáků v Nikolajevu a Krasnogorovce".

Další zpráva v této souvislosti uvádí, že ruským agresorům se v minulých dnech podařilo zlikvidovat nově převezené houfnice z USA u osady Podgornoje. A v Charkovské oblasti dnes zničily ruské jednotky pontonový přechod, vybudovaný ukrajinskými ozbrojenými silami k překonání řeky Severskij Doněc.

Avšak přesto je více úspěšná na bojišti nadále Ukrajinská armáda. Ukrajinské síly zničily dnes (18.05.2022) dva ruské muniční sklady v Chersonské oblasti, uvedl ukrajinský generální štáb. Rovněž dnes Ukrajinská 57. samostatná motostřelecká brigáda oznámila, že sestřelila ruský bojový letoun. Zveřejnila záběr z letu dvou ruských letadel i fotografii střely letící proti nim a a pak fotografii zasaženého padajícího suchoje řady 27/34/35.

Určitou hrozbou pro Ukrajinská vojska však představuje nyní na bojišti (připravovaný) ruský laserový systém Zadira. Informoval o tom plukovník ve výslužbě Michail Timošenko v rozhovoru pro russia-insider.com. Jde o nové systémy, které jsou schopny zasáhnout cíl včetně bezpilotních prostředků na vzdálenost až 5 kilometrů. Laserové paprsky se pohybují rychlostí světla, takže není třeba uvažovat o pohybu cíle. V podmínkách pozemního a vzdušného boje se nelze vyhnout vystavení energetickému paprsku.

the--star-co-ke napsal, že Rusko ve středu 14.05.2022 oznámilo, že na Ukrajině používá novou generaci výkonných laserových zbraní ke spálení bezpilotních letounů a nasadilo některé z tajných zbraní Moskvy, aby čelilo záplavě západních zbraní dodávaných jejímu bývalému sovětskému sousedovi.

Zdroj: newsmax.com


Foto: newsmax.com


Kvido 18-05-2022 17:23 3,317

Politika - související články

3 komentáře

Napsat komentář

G
 • A
  Hlučiňák
  Adolf Putin se přepočítal, žer rychle obsadí Ukrajinu. Jeho horda většinou s historickou technikou a chabým velením ma zrovna problém udržet již okupovaný Donbas.
  A lasery jako zbraň, to je malá náplast a většinou v praxi pohádka ruských takémédií.
  Odpovědět - 19-05-2022 16:19:36
  • A
   zog
   To se hlupákovi něco dost ztratilo v překladu. Žádnou satelitní laserovou techniku rusové nepoužívají. Se satelity to nemá společného naprosto nic.
   Odpovědět - 20-05-2022 13:48:48
   • Kvido
    Kvido
    Pravda je taková (zas tolik nekecám), že už 19. května 2022 bylo oznámeno na yandek.ru, že Rusko během bojů na Ukrajině používá laserové zbraně, které dokážou zlikvidovat bezpilotní letouny, řekl ve středu ve vysílání státní televize místopředseda ruské vlády Jurij Borisov. Podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského se Rusko tímto oznámením snaží vyvolat dojem, že má k dispozici jakousi zázračnou zbraň.
    Odpovědět - 23-05-2022 14:47:23