Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Blog
Jan Pravda
1 komentář
0 hlasů
873 přečtení

Tereza Spencerová byla donucena ukončit ranní kávičku

Přidáno 2 dny před
Ve středu 1. dubna vydala Tereza Spencerová hodně smutný neaprílový status: "...malá neaprílová zprávička... dneškem jsem skončila na Primě... silně "okrojili" dosavadní spolupráci, do podoby, která mě přišla nepřijatelná... schylovalo se k tomu už dlouho, takže je vlastně fajn, že se to konečně rozseklo... a hned toho využiju... "
Více

Kvido
1 komentář
68 přečtení

Důchodci - smrtky?

Přidáno 2 dny před
Jako senioři jsme přišli s manželkou na tramvajovou zastávku. Opodál tu stáli dva občané. Najednou se nachomýtnul mladík, asi osmnáctiletý, pohrdavě se na nás podíval a vykřikl pohrdavě: "Důchodci, smrtky".
Více

Jan Pravda
0 komentářů
0 hlasů
73 přečtení

Téměř polovina nemocných na SARS-CoV-2 je ve věku 15 - 44 let

Přidáno 3 dny před
Onemocnění COVID-19 je veřejností vnímáno jako nemoc starých. Není to pravda. Zveřejně dostupných informací lze snadno spočítat, že nejméně 46 % nemocných je ve věku 15-44 let. Díky číslům vidíme, že to není jen tak chřipka.
Více

Jan Pravda
0 komentářů
0 hlasů
76 přečtení

Je rozumné zrušit Čechy oblíbený letní čas?

Přidáno 5 dní před
V noci na neděli 29. 3. znovu začal platit letní čas. Ve dvě hodiny ráno se ručičky posunuly na třetí, Díky tomu triku nám sluníčko jakoby svítí o hodinu déle. A to Češi vnímají pozitivně, o čemž svědčí titulek Českého rozhlasu.
Více

Kvido
0 komentářů
0 hlasů
40 přečtení

Statistika koronaviru i pro města

Přidáno 5 dní před
V současné situaci celosvětové epidemie koronavirusu by bylo žádoucí zveřejňovat statistiku nakažených osob také v okresních městech. Měli bychom tak větší přehled, jaká je situace v našem blízkém okolí. Taková statistika dosud schází.
Více

Kvido
0 komentářů
63 přečtení

Mikrofony blíž k roušce!

Přidáno 6 dní před
S nástupem epidemie koronavirusu se rozšířil u našich televizí nešvar. V Česku bylo 19. března 694 infikovaných. Nakažených nemocí Covid-19 stoupl ke dnešnímu ránu na 2422!
Více

Jan Pravda
1 komentář
0 hlasů
142 přečtení

Ve stínu koronaviru rostou ceny potravin i dvouciferným tempem

Přidáno 8 dní před
Poslední dobou sleduji raketový růst cen potravin. Zdražování zrychlilo, v relativně krátkém časovém horizontu sleduji víc než dvouciferné zdražování u některého zboží v akci a to napříč různými prodejci. Obchodníci se růst cen snaží zamaskovat cenami zboží, u které si většina zákazníků pamatuje. Není problém koupit rohlík za korunu padesát, neboť jeho cenu si většina z nás pamatuje. Nebo maloobchod maskuje růst cen tím, že zboží je každou chvíli v akci a jeho cena se neustále mění. Z pohledu nakupujícího nicméně v delším časovém horizontu roste.
Více

Kvido
2 komentáře
100 přečtení

Výbuchy raket a koronavirus

Přidáno 9 dní před
Zhruba od května 2019 uskutečnily jaderné mocnosti (Rusko a Severní Korea - KLDR) testovací výbuchy vojenských raket. Ještě jsem nečetl na netu žádnou seriózní úvahu o tom, zda nemohou mít tyto výbuchy souvislost s aktuální rozsáhlou světovou epidemii koronavirusem a ostatních předešlých epidemií.
Více

Kvido
0 komentářů
87 přečtení

Zakázat pendlerům dočasně práci v zahraničí

Přidáno 12 dní před
V minulých dnech se objevily hlasy zakázat pendlerům vstup a výstup přes harnice České republiky. Tento návrh podpořil dnes v pořadu Otázky Václava Moravce (OVM) ministr vnitra Jan Hamáček. S tímto rozhodnutím stoprocentně souhlasím!
Více

Kvido
1 komentář
104 přečtení

TV Prima; problém se státním symbolem

Přidáno 14 dní před
Včera (čtvrtek 19.03.2020) pronesl v soukromé televizi TV Prima projev "K národu" prezident Miloš Zeman. Zabýval se aktuálně epidemii koronavirus. Hodnocení přenechám jiným. Mně však zarazila režijní a kameramanská práce realizačního televizního štábu. Symbol naší národní státnosti - česká vlajka byla na obrazovce znehodnocena.
Více

Kvido
0 komentářů
159 přečtení

ČT ne; rozmar vládne Hradem?

Přidáno 15 dní před
V této hektické situaci kolem koronavirusu se handrkuje Hrad s Českou televizí (ČT), kdo odvysílá projev prezidenta Zemana "K národu". Bylo prý řečeno ČT jasné NE. Pokládám to za nedůstojné aktuální vážné době. I za rozmar Hradu, potažmo pana prezidenta!
Více

Kvido
0 komentářů
94 přečtení

Jak používat roušky a respirátory, vysvětlete!

Přidáno 15 dní před
Běžný občan jistě ví, že papírová rouška chrání pouze, když si ji nasadí nakažený. Na těle zdravého člověka moc účinná není. Řekl to Rastislav Maďar z Lékařské fakulty Univerzity Ostrava. A tedy, co nosit, abychom se epidemii koronarvirusu nenakazili. Jednoznačně musíme používat respirátor! A jak dlouho jsou vlastně rouška a respirátor učinná.
Více