Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.

Eurovolby; Češi se probudili

KvidoKvido Přidáno před 6 dnypolitika
Eurovolby; Češi se probudiliV pořadí již šesté české volby do Evropského parlamentu zaznamenaly (7. a 8.června 2024) pro Česko zlom! Češi se konečně probudili a dali sbohem klasice SPOLU.


Překvapením je především postup nováčků české politiky, koalice Přísaha a Motoristé a strany Stačilo paní Konečné, které získaly pěknou účast ve volbách a překvapující umístění pro své europoslance.

Dá se říct, že Češi opravdu prozřeli a probudili se. Odpoutali se od prospěchářského kočkopsa SPOLU, který byl vytvořen (možná i v rozporu se zákony) s cílem získat tímto trikem větší volební potenciál. Odklon od politiky vlády premiéra Fialy je tedy zřetelný!

Za pozornost stojí úspěch lídryně KSČM Kateřiny Konečné, která založila 4. prosince 2023 koalici Stačilo a v těchto eurovolbách skutečně bodovala! Podle Konečné komunisté Stačilo iniciovali s cílem „sjednotit levicové a vlastenecké strany a hnutí, kterým není lhostejné postavení České republiky v Evropské unii, provozování cenzury, plýtvání penězi na zbrojení, či neefektivní sociální politika vedoucí k propastným rozdílům v minimální mzdě v rámci EU". Úspěchem uskupení Stačilo je nově zvolený europoslanec Ondřej Dostál (24 403 hlasů).

Naopak fiasko má strana STAN Rakušana, která skončila až za Konečnou na pátém místě! Ještě hůř jsou na tom Piráti na šestém místě.
Rovněž socdem vyšla naprázdno. Získala pouze 1,86 procenta, což je velká ostuda strany. Očekávali, že získají alespoň jeden mandát.
Splaskla i bublina Zaorálka, kterého voliči na Ostravsku odmítli. Předseda SOCDEM Michal Šmarda ČTK řekl, že se straně zatím nepodařilo přesvědčit voliče, že se změnila. Napravit to chtějí v krajských volbách letos na podzim.
Ve volbách se neprosadila ano Paroubkova ČSSD.


Ve volbách do Evropského parlamentu zvítězilo ANO s 26,14 procenta, druhá je koalice SPOLU s 22,27 procenta. Jako třetí se umístila koalice Přísaha a Motoristé. K urnám přišlo 36,45 procenta oprávněných voličů, šlo o doposud nejvyšší účast u evropských voleb, oznámil Český statistický úřad (ČSÚ).
Kvido 10-06-2024 04:39 357

Politika - související články

5 komentářů

Napsat komentář

G
 • A
  Pepa H.
  Ahoj, Květoš!
  Kruci ten Firefox. Dává mi pocení, než ho obsloužím (není to věkem), protože nahoře vyskakuje pořád LIŠTA, že Kraus udělal podvod, pak, že Soukup udělal podvod.....Docela mi dá práci napsat příspěvek.
  Připomínáš mi mladá léta už s dr. Leošem Krakovkou jste byli machři a všechno kritizovali...
  K těm eurovolbám, je dobře, že Fiala dostal s tím pletencem SPOLU po nose a že třeba STAČILO porostli. Nejsou to přece všichni pozůstatky KSČ!
  Jinak ta Neruda je fakt hrozná a nerudná. Ale nechejme ji žít za 300 tisíc mědíčně (pi** za pičování?). Jen aby na ni něco později neprasklo na ty její hříchy na univerzitě.
  Měj se fajn!
  Ještě stále kámoš Pepa
  Odpovědět - 10-06-2024 16:07:44
  • Frybord
   Frybord
   TikTok je na nic. Vyhněte se! Malá bezpečnost.
   Odpovědět - 11-06-2024 10:23:29
   • Kvido
    Kvido
    U Firefox klikni vpravo nahoře na čtvereček s řádky. Pak dej Nastavení a tam vypní vyskakovaci up okna.
    Odpovědět - 13-06-2024 08:22:22
   • A
    Victor#VicktorYe
    I use tiktoksaver for TikTok video download
    Odpovědět - 10-06-2024 20:07:21
    • Kvido
     Kvido
     Do not put these links here. Every child knows that!!!
     Odpovědět - 11-06-2024 10:19:21