Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.

Svéráz Xavera, no a co?

KvidoKvido Přidáno před 8 dnymédia
Svéráz Xavera, no a co?Novinář Lubomír Xaver Veselý je na Internetu již pěknou řádku let. Vždy osobitý "bez servítků". Teď ho míní umravnit.


Na mediální scénu vstoupil jako moderátor pořadu Frekvence1 pořadem "Křížový výslech", později "Press klub". V tomto rádiu působil téměř 17 let. Diváci TV Nova mohli vidět Xavera jako reportére a oderátoar. V České televizi měl v letech 2007-2008 svoji vlastní ,večerní talk show Café X. Ale známa je také jeho internetová televize xtv.vz, kam zve převážně přední osobnosti české politiky.

Nedivil jsem se proto vůbec, že takto zkušený novinář byl nominován na post člena Rady ČT, kterým se posléze také stal.

Stylem novinářské práce pana Veselého jsou otázky a vyjádření "bez obalu". Přímé, adresné, někdy až na hraně etiky. Ukažte mně, který novinář - moderátor tohle umí. Místo toho, abychom si tohoto, doposud považovaného svérázu cenili, najednou nám vadí?

Nyní totiž přišla sprcha!
Sněmovní mediální výbor včera (6.6.2024) na svém výjezdním zasedání konaném v brněnském studiu ČT hlasy pětikoalice doporučil Poslanecké sněmovně odvolat z Rady České televize Luboše Xavera Veselého. Proti byli zástupci opozičních hnutí.

Veselý ve svém pořadu (17.05.2024) "Xaver Live" na YouTube využil ke vzkazu na adresu Vášáryové. Na začátku pořadu pustil ukázku z rozhovoru, v němž bývalá slovenská diplomatka komentuje výsledky parlamentních voleb v roce 2023, které na Slovensku vyhrála strana Směr Roberta Fica.

Vašáryová prohlásili: "Budeme se muset podívat, kolik procent voličů, fašistů či neonacistů, získal Směr svojí kampaní. Fico se Směrem se ztotožnili s hledáním voličů mezi nesystémovými voliči nebo dokonce mezi vyslovenou spodinou", řekla Vášáryová loni v říjnu.

"Milá zlatá Vášáryová, ty spodino, já ti ze srdce přeju, aby ti mráz roztrhnul p*del," prohlásil Veselý ve svém videu. Dodal, že si "této žvanivé paničky nikdy moc nevážil". Svůj hrubý výrok vysvětloval Veselý emocemi po atentátu na slovenského premiéra Roberta Fica, což by se dalo pochopit, včetně vulgární poznámky, která je skutečně za hranou etiky. Dala by se ovšem omluvit, už proto, že jde o renomovaného českého novináře, jehož svérázu se málokdo přibližuje.

A pak - pánové radní ČT! Cožpak se v této hektické době hanlivě nevyslovují na veřejnpsti i čeští politici? A přitom je nikdo za to nevylučuje z jejich působiště!

Zdroj: lidovky.cz


Kvido 07-06-2024 15:42 538

Politika - související články

2 komentáře

Napsat komentář

G
 • A
  Majnuš
  Souhlas Xaver. Článek podepisuji!
  Odpovědět - 08-06-2024 10:45:25
  • Kvido
   Kvido
   Všáryjová rozhodně přestřelila, když dělí Slováky na lepšolidi a spodinu. Xaver prostě slovně "poskočil". Jo, a co má být?
   Odpovědět - 08-06-2024 10:51:03