Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.

Pečivo hygienu moc nezajímá?

KvidoKvido Přidáno před 2 letysociální
Pečivo hygienu moc nezajímá?Já vím, starostí teď máme mj. s cenami potravin. Ale dlohodobě si nějak nevšimáme hygieny prodeje pečiva. Ani za covidu!?
Prodejci velkoobchodů prostě nasáčkují rohlíky a housky do velkého "kontejneru". A ty spotřebiteli, prostě ber!

V běžné praxi (převážně supermarketů) to vypadá tak, že kupující se v pečivu (s odpuštěním) hrabou, když vybírají podle nich dobře upečené rohlíky či housky. Většinou holýma rukama, bez igelitových rukavic!!!

Nejenže na pečivo přímo dýchají, ale rukama se dotýkají některých kusů pečiva, aniž by je vybrali. Hygiena prodeje tu dostává skutečně na frak!

Divím se, že to našim hygienikům jakoby nevadí.

Přitom řešení existuje!
Viděl jsem to ve velkoobchodě  Sjízdná 1157/1, v  Ostravě-Svinově. Hned u vchodu mají velkoprostorové boxy s pečivem, které jsou řešeny důmyslně (viz. obrázek). Kupující mají možnost brát pečivo podle druhu sortimentu malými okénky, postupně jak je nabízí běžící pás. Odpadá ruční přehrabování pečiva, natož infikování dechem nakupujících.

Můžeme očekávat, že regionální hygienické stanice přimějí velké obchodní řetězce ke zlepšení hygieny prodeje u pečiva?

Foto: autor


Kvido 11-08-2022 10:32 1,664

0 komentářů

Napsat komentář

G
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.