Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.

Video hevc dělá někdy problémy

Video hevc dělá někdy problémy
Někdy potřebujete zveřejnit na svém webu video hevc. Avšak  prohlížeče tento formát většinou nepodporují. Zde je návod, jak na problém.

Stává se to ponejvíce, když chcete převést vido formát hevc z mobilu na svou webovou stránku. Formát videa je hevc (h265) a hevc prohlížeče většinou nepodporují. Je nutné v tomto případě převést video do formátu avc (h264).

S originálním řešením, jak to provést přišel na serveru https://pc.poradna.net/questions/3120328-vido-z-mobilu-na-web#r3120372 "kacikac":

Postup pro Windows:

1/ Nejprve běžte na: https://www.gyan.dev/ffmpeg/builds/
2/ Pak si stáhměte (nebo klik pravým tlačítek myší zde a uložte na PC do svého OS, nejlépe do složky "Downloads" (Stažené soubory) tento balíček, je to Win rar archiv : ffmpeg-git-full.7z
3/ Poté rozbalte ve staženém balíčku soubor (pokud není vidět), musíte v systému "Zobrazení" povolit ffmpeg.exe.
4/ Takže ve stejné složce bude hevc video, které chceš enkodovat.
5/ Pak  ve stejné složce pomocí poznámkového bloku edituj (vytvoř) soubor s názvem např. "start.cmd" tohoto obsahu (tyto dva řádky):

ffmpeg -i "tvujsoubor_hevc.mp4" -acodec copy "tvujsoubor_avc.mp4"


Ve Windows 10 to mám uloženo takhle:
C:/Users/uživ.jméno/OneDrive/Dokumenty/hevc/ videoffmpeg-2022-06-06-git-73302aa193-full_build

6/ První název v uvozovkách je název souboru, který chceš enkodovat (uprav ho na tvůj), ten druhý název bude název výstupního videa.

7/ Pokus to máte takto nachystané tak spustíte následně "start.cmd"

To je všechno pro Windows. Jestli chceš další video, tak do složky šoupneš video, upravíš název vstupního a výstupního videa ve start.cmd a zase spustíš start.cmd

Postup pro Linux/např. Ubuntu

1/Na Linux, Ubuntu jsem nainstaloval nejprve ffmpeg v Terminálu (CTRL + ALT + T). Takže vlastně postupuji konverzi podlé "kacikac" jako ve Windows. Ale za toho předpokladu, že instaluji nástroj "ffmpeg" pro Linux příkazem:

apt install ffmpeg


Tímto krokem dojde k natažení aplikace do systému a dál je nutné vstoupit opět do Terminálu a dostat se tam, kde bylo uloženo video, k němuž němž má být připojen (konverzován) kodek avec. Důvod? Aby se video z mobilu zobrazovala na internetové síti, tedy na stránce webu, který video z mobilu publikuje.

2/  Takže již na nic nečekám a do Terminálu vložím:

ffmpeg -i původní video.mp4 -c:v libx264 -crf 26 -c:a libvorbis nové video_os-avc.mp4


3/ Výsledek konverze videa se projeví ve složce, kam bylo uloženo původní video. V tomto případe ve složce "Staženo"

News Gallery

Image #50
08-03-2022 17:33 999 0 komentářů

0 komentářů

Napsat komentář

G
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.