No nevím, jestli by miliardáře Karla Janečka prezidentství bavilo na více roků. Šanci rozhodně má oproti suite Kocáb, Soukup, Kalousek. Ale má na Babiše?
Číst dále
Pilný a přičinlivý poslanec STAN Mgr. Jan Farský zřejmě doplatí na českou náturu "ať mám víc než ti tam". Chce toho skutečně moc - poslanecký mandát a souběžně s tím studium za kopečkami, a to fakt asi nelze!
Odmítači pandemie koronaviru (u nás i ve světě) škodí sami sobě. Stále více argumentů a otřesných lidských osudů je proti nim. Zvláště nyní útočí varianta omikron.
Číst dále
Ve včerejších Událostech, komentářích České televize diskutovali první místopředseda poslaneckého klubu hnutí STAN Lukáš Vlček a místopředseda poslaneckého klubu hnutí ANO Patrik Nacher. Moderoval perfektně "na tělo" Jakub Železný.
Až po 23 hodinách jednání Poslanecké sněmovny získala včera vláda Petra Fialy důvěru. Tedy po 96 dnech od voleb. Opozice probírala četné problémy nové vlády, což samozřejmě patří k demokracii, i když se to poslancům vládní koalice jistě nelíbilo.
Číst dáleZítra, 12.01.2022, čeká Posleneckou sněmovnu hlasování o důvěře vlády. Kabinet P.Fialy, který vznikl díky slepence v koalic (přes reklamu za 89 miliónů), to nebude mít lehké. Hlasování zřejmě projde, není jiné cesty, hrozil by další chaos.
Číst dáleSněhu je momentálně na horách poskrovnu, ve městech není vůbec. Zkrátka přicházejí také děti, které nemohou stavět sněhuláky.
Číst dále
Je v tom dost guláš! Vláda sice dnes (05.01.2022) nařídila (od 17.01.2022) testování ve firmách, ale nikde není uváděno, zda je povinné. Přitom nařídila od března 2020 vyhláškou 466/2021 Sb., povinné očkování proti onemocnění covid-19 pro osoby nad 60 let a vybrané profese.
A máme v ČR to, co předpokládali mnozí odborníci z řad epidemiologů, např. prof. Prymula. Včera (pondělí 3.ledna 2022) bylo evidování 9333 prokázaných onemocněním COVID‑19 podle hlášení KHS, což je nejvíce od 21. prosince 2021.
Číst dále
Novoroční projev premiéra P.Fialy (realizovala ČT) byl vizuálně "ustříhaný", obsahově velmi slušný, ale celkově málo konkrétní s odkazy, to oni, předcházející vláda.