Oh no! Where's the JavaScript?
Your Web browser does not have JavaScript enabled or does not support JavaScript. Please enable JavaScript on your Web browser to properly view this Web site, or upgrade to a Web browser that does support JavaScript.

Koronavir; už nám otrnulo?

K
Kvido Posted 3 years agoUkrajina
Koronavir; už nám otrnulo?
Epidemie V České republice (ČR) v uplynulém týdnu zpomalovala. Hygienici od pondělí potvrdili nákazu celkem u 49 810 lidí. O týden dříve jich bylo více než 54 000. Avšak, pozor, celkově se méně testuje!

Co z tohoto zjištění vyplývá? Máme být v pohodě a počítat s tím, že koronavirus v ČR brzy zmizí? V žádném případě! Varuje většina epidemiologů.

Když však vidím v tramvaji, že nošení respirátorů, či roušek respektuje v současných dnech snad jen naše drobotina (s pani učitelkou), případně ti dříve narození, nestačím se divit. Skutečně, mladší generace na opatrnost před epidemii většinou rezignovala.

Další údiv patří Dopravnímu podniku města Ostravy (DPO). Jistě, pracovníků má stále nedostatek, ale přece pár desítek kontrolorů (třeba z řad úředníků) by se určitě našlo. Měli by lidem připomínat stále platnou povinnost nošení rošek v městských dopravních prostředcích.

Podle kolegů z jiných regiónů našeho států, je dodržování zmíněného nařízení nošení roušek přehlíženo také ve všech větších městech!
Ano, už nám většině zřejmě otrnulo v této prevenci, a to může přinést ještě spíš než v létě, další nárůst onemocnění pandemií covid-19.

První případy koronaviru v Česku byly zaznamenány na začátku března 2020. Za dobu trvání epidemie se v zemi prokazatelně nakazilo 3,79 milionu lidí, zemřelo 39 563 občanů ČR. Uplynulou sobotu (26.03.2020) zemřelo 17 pacientů na covid-19, v pátek (25.03.2020) 18 osob.


Foto titl.: Kvido
Kvido March 28 2022 1,719

Politika - související články

0 comments

Leave a Comment

Please Login to Post a Comment.
  • No Comments have been Posted.