Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.

09.06.2024+ Ukrajina 🔊

PexaPexa Přidáno před 1 měsícemválka
09.06.2024+ Ukrajina 🔊09.06.2024+ Ukrajina 🔊


Válka na území Ukrajiny dne 09.06.2024 +


UKRAJINAOd: 🇺🇦 livemap.com
Útok UA.

Od: livemap🇺🇦
09.06.2024, 08:10, SEČ
💪💥🔥 Ukrajinská vojenská rozvědka tvrdí, že poškozovala letouny Su-57 na letišti Achtiubinsk


POSTUP: 🇺🇦 Generální štáb UA včera večer sdělil, že Ruské armádě se nepodařilo téměř zcela realizovat plány na ofenzivu v Charkovské oblasti. Potvrdil to rovněž prezident Zelenskyj. Podle něj je "významným výsledkem, že ruská armáda nedokázala realizovat svou charkovskou operaci".
U Kurachivky se dnes střetly osy Vremivka poblíž Heorhiyivka, Paraskoviyivka, Krasnohorivka, Staromayorske, Zavitne Bazhannya, - hlásí generální štáb ozbrojených sil Ukrajiny.

HODNOCENÍ: (Pozn. red.): Ruským úspěchem může být, že letectví agresora provedlo nálety na Vovčansk, Staryi Saltiv, Velyka Novosilka, Ivanivka, Burhunka a Chaykyne, Vesele, Pivnične, Vesele a Novooleksandrivka, Illinka, Stepova Novoselivka a Kupjansk, Novoyehorivka, Yelyzavetivka, podle UA. Avšak velkým trumfem Ukrajiny je, že většina Vovčansku je pod kontrolou ukrajinských obranných sil, sděliál mluvčí UA časně ráno 9.6.2024. Také se ukazuje - pokud Ukrajinci útočí na Ruské území, cíli evidentně na vojenské objekty a sklady. Viz. dnešní další útok Belograd. Tedy jiný přístup než Rusko, které doposud bombardují převážně civilní objekty na území Ukrajiny.

Telegram
09.06.2024, 09:00, SEČ
Od: to_je_nas_svet
⚡️Německo nepodporuje myšlenku francouzského prezidenta Macrona vytvořit v EU koalici, která by společně vyslala na Ukrajinu vojáky, uvedl list Welt am Sonntag.
Vlády Německa, Itálie a Španělska se obávají, že by výcvik na místě mohl vyvolat značné riziko eskalace a vtáhnout Západ ještě hlouběji do konfliktu na Ukrajině. Maďarsko na zasedání ministrů obrany EU koncem května zdůraznilo, že Kyjev již nemá reálnou šanci zvítězit.


Od: 🇺🇦 https://t.me/Tsaplienko
09.06.2024, 09:11, SEČ
☠️ ‼️ 🇷🇺 Rusové nemohou vytvořit předmostí poblíž Charkova. 🇺🇦 Ukrajinská UA,92. brigáda, vyřadila okupanty z Hlyboky v Charkovské oblasti. Na videu ukrajinský systém BTR-4E z 92. OShBr skočil do vesnice a ukazuje nepříteli, co dokáže jeho 30mm dělo!!!


Od:

Od: 🇺🇦 Dr. Khaled Alfaiomi@Alfaiomi
Bojové vozidlo pěchoty Bradley zneškodní nepřítele 🇷🇺 APC a její sesedající jednotky zblízka 💥
🎥: 47. samostatná mechanizovaná brigáda.


to_je_nas_svet
Od: 🇺🇦 https://t.me/Tsaplienko
09.06.2024, 14:27, SEČ
⚡️V oblasti Belgorod v Rusku došlo k výbuchům a následně k požáru, sdělují místní média.
🇷🇺 Ruští vojenští zpravodajové hlásí pravděpodobné zničení muničního skladu.


10.06.2024, 14:27, SEČ
🔥 🇺🇦 Ruský web gulagu.net s odkazem na vlastní zdroje potvrdil poškození Su-57 na vojenském letišti v Achtubinsku. Letoun není v současné době schopen plnit bojové úkoly a účastnit se útoků proti Ukrajině. Fotografie byly pořízeny předtím, než drony ukrajinského systému dopadly na letiště.
Existují informace, že by mohly být zasaženy dva letouny Su-57. Uvedl to Jusov, zástupce GUR Ministerstva obrany Ukrajiny.


Ukrajinská Pravda
12.06.2024, 08:02, SEČ
🇺🇦 Ukrajinská protivzdušná obrana sestřelila v noci z 11. na 12. června 29 ruských vzdušných cílů z 30 vypuštěných, včetně 5 raket a 24 kamikadze dronů.
Zdroj : Generálporučík Mykola Oleshchuk, velitel vzdušných sil, na telegramu
Podrobnosti : Rusové zahájili raketový útok a útok bezpilotních letounů proti Ukrajině pomocí raket odpalovaných ze vzduchu a země a také útočných UAV.

🇺🇦 Ukrajinské obranné síly v noci z 11. na 12. června opět zaútočily na protiletadlové raketové systémy rozmístěné Rusy na dočasně okupovaném ukrajinském Krymu.
Zdroj : Generální štáb ozbrojených sil Ukrajiny na sociálních sítích
Podrobnosti : Tentokrát zprávy naznačují, že raketová salva zamířila na jeden ruský protiletadlový raketový prapor S-300 u Belbeku a dva protiletadlové raketové prapory S-400 u Belbeku a Sevastopolu.
Generální štáb potvrdil zásahy v určených cílových oblastech.
Konkrétně byly zničeny dva radary systémů S-300 a S-400. Informace o třetím radaru se shromažďují.

Telegram
12.06.2024, 08:21, SEČ
Tak to je hrůza pro Kyjev!!!!
🔥 🇷🇺 Masivní útok za hromů a blesků: na cíle v Kyjevě zaútočily rakety a drony.
▪️ 🇷🇺 Ruské ozbrojené síly tradičně začaly náletem bezpilotních letounů. Ve 2:30 ráno odpálily 4 letouny TU-95 řízené střely. Nechyběly ani "Kinžaly" (nyní opět řve poplach kvůli startujícím MiG-31 s hypersonickými střelami).
▪️ Raketový útok trval trval více než 4 hodiny, píší ukrajinské zdroje.
▪️ Rakety a bezpilotní letouny manévrovaly. Tentokrát je hlavním cílem hlavní město Ukrajiny;
▪️ Kyjev byl napaden poměrně mohutně. Civilisté nebyli zraněni;
▪️ Exploze byly také v Poltavě, Dněpropetrovsku, Viničné, Kyjevě, Sumách. t.me/to_je_nas_svet

Postup Ukrajiny u Belogradu
🔥 🇺🇦 Ozbrojených sil Ukrajiny (AFU) Jurij Ignat: Rozmisťuje protipěchotní miny se seismickými senzory v Belgorodské oblasti v desetikilometrovém pohraničním pásmu - gubernátor Gladkov
Úřady budou neprodleně distribuovat videa s popisem a vyobrazením těchto min v regionu, aby se jim lidé mohli vyhnout.
❗️ Při nočním ostřelování Šebekina byl zabit jeden člověk a tři další zraněni. Bylo poškozeno 6 rodinných a 11 bytových domů, dodal gubernátor. t.me/to_je_nas_svet
⚡️ V noci bylo sestřeleno 5 ze 6 raket a všechny 24/24 úderné UAV, které Ruská federace odpálila nad Ukrajinou
Celkem nepřítel použil 30 způsobů leteckého útoku:
- 4 řízené střely Kh-101/Kh-555 ze strategických letadel Tu-95 MS.
- 1 balistická střela "Iskander-M".
- 1 Kh-47M2 "Kinzhal" aerobalistická střela
- 24 útočných UAV typu "Shahed-131/136".

Od: 🇺🇦 https://t.me/Tsaplienko
13.06.2024, 09:32, SEČ
💥Letiště Belbek u Sevastopolu se stává "únavnou pastí" pro nejlepší ruskou protivzdušnou obranu, sdělil Forbes.
Ukrajinské údery raketami ATACMS ničí nejlepší ruské systémy protivzdušné obrany tak rychle, že se ani nestihnou rozmístit. Jen do 11. června, po útocích ozbrojených sil, okupanti přišli o dva velitelské body S-400, čtyři radary a 16 odpalovacích zařízení.
Ruská federace se obává, že nás čekají horší útoky s použitím F-16, které mají širokou škálu munice.

Od:
17.06.2024, 02:08, SEČ
😂Tisková mluvčí Bílého domu Karin Jean-Pierre řekla, že četná videa se zamrzlým Bidenem jsou montáží a deefakem:
"Místo toho, abychom hovořili o výsledcích prezidentovy práce v úřadu, a mám na mysli jeho vítězství na legislativní úrovni, skutečnost, co dokázal udělat pro americký lid po celé zemi, vidíme tyto fejky, tato zmanipulovaná videa o prezidentovi. A dělá se to ve zlé víře."


Od: 🇺🇦 https://t.me/Tsaplienko
17.06.2024, 15:53, SEČ
💪Za měsíc a půl zasáhly Obranné síly Ukrajiny asi 15 systémů protivzdušné obrany na dočasně okupovaném Krymu, nepřítele nenapadlo, že "tuto hru lze hrát společně".


18.06.2024, 11:52, SEČ
💥Ukrajina dostane německý tank protivzdušné obrany "Frankenstein", který dokáže sestřelovat rakety a drony - The Telegraph
Rheinmetall uvedl, že nový tank bude vycházet z tanku Leopard-1 - jeho korba bude vybavena pokročilým protiletadlovým systémem Skyranger s automatickým kanónem ráže 35 mm, který je vybaven sofistikovanými senzory s 360stupňovým přehledem o bojišti a dokáže si poradit s celými roji dronů. t.me/to_je_nas_svet

Od: irozhlas.cz
19.06.2024, 06:47, SEČ
Nasazení západních zbraní proti cílům na ruském území přináší výsledky, řekl 18.06.2024 ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ve svém každovečerním proslovu. Zpomalil se postup ruských vojsk na severu Charkovské oblasti.Pexa 09-06-2024 07:38 667

Politika - související články