Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.

Jednání o vládě ve stylu prezidenta

FrybordFrybord Přidáno před 3 lety
Jednání o vládě ve stylu prezidentaSoučasné jednání, tedy konzultace prezidenta M.Zemana s adepty na ministry nové vlády, by neměl suverén, pan prezident, prodlužovat.
Nic naplat, má k tomu velmi "těžkou váhu". Jako první prezident naší republiky byl zvolen v přímé volbě milióny občanů a má tak velký mandát. Nicméně, či bohužel, česká Ústava s ničím takovým nepočítá. To připomínají někteří ústavní právnici. Jiní však argumentují tím, že tzv. veto při schvalování vlády Ústava na druhé straně nezakazuje! Jak tedy z kola ve? V každém případě by měl prezident M.Zeman vzhledem ke zdraví našich občanů i svého zdraví, a přes své zvyklosti "mluvit do toho" konzultace s ministry urychlit. Je skutečně nutné, aby nová vláda (již jmenovaného premiéra P.Fialy) vznikla co nejrychleji a mohlo podle svého zahájit cílený boj s přetrvávající epidemii koronaviru. Situace je velice vážná, vzhledem k nové variantě omikron, která se podle prvních poznatku projevuje účinněji. Je tedy více nebezpečná! Nový premiér je nyní bez svého kabinetu a osamocen, což je nepříjemná situace pro něj i náš stát. Na to by měl prezident Zeman myslet. Už proto, jak v minulých dnech řekl, Že pan P.Fiala je jeho kamarád.
Frybord 30-11-2021 10:05 1,327