Blog

Na sídlištích je přepejskováno

K
Kvido Přidáno 9 měsíců před
Na sídlištích je přepejskováno Návrh poslanců Markéty Pekarové Adamové, Tomáše Kohoutka, Radka Holomčíka, Jana Chvojky, Pavla Bělobrádka, Petra Gazdíka, Pavla Jelínka a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon č. 40/2009 Sb., trestního zákoniku k přísnějšímu postupu při rozmnožování psů. Zkráceně, omezit tuto "výrobnu peněz" na úkor nevinných psích mazlíčků, což je určitě chvályhodné! Ale ještě druhý problém!

V této souvislosti chci znovu oprášit starý problém pejsků ve velkých městských (nazývaných satelitních sídlištích), jako třeba Praha - Holešovice, Praha - Bohnice, Ostrava - Poruba). Po ránu v kterýkoli den včetně víkendů, tu zakopnete o pejskaře. Uvidíte jen málo těch poctivých milovníků čtyřnohých kamarádů, kteří po svém miláčkovi dají exkrement do igelitového sáčku a vhodí do kontejneru. V horším případě se na takto "označkovaném" chodníku válí celý den...

Pejskové na sídlišti jsou holt většině obyvatel na obtíž, přitom sídliště nesvědčí ani pejskům "uvezených" v panelácích, natož v těchto až tropických vedrech.

Jak tedy snížit počet pejsků na sídlištích. Obecní úřady by měly přistoupit k uvalení poplatků za pejsky, a to daní z komfortu, např. 3 tisíce korun na kažýdého pejska. Je to sice nepopulární opatření, ovšem nutné.

Najde k tomu odvahu Poslanecká sněmovna a tento návrh projedná? Daň z komfortu pro vlastníky pejsků na sídlišti by tím přispěla k vyšímu výběru daní, což by ministryně financi určitě přivítala.

---

Povinnost uklidit po svém psu má jednoznačně jeho majitel nebo osoba, která psa doprovází. V případě, že tak neučiní, dopouští se přestupku proti veřejnému pořádku dle §47/1d zákona 200/1990 Sb., o přestupcích v platném znění: Přestupku se dopustí ten, kdo zanedbá povinnost úklidu veřejného prostranství. Za tento přestupek strážník může uložit pokutu v blokovém řízení do výše 1000 Kč. V případě projednání výše uvedeného přestupku ve správním řízení výše pokuty udělená správním orgánem činí až 20.000 Kč.

O nás Kvido

Já jsem Hlavní administrátor těchto webových stránekPřihlásil jsem se na tuto stránku dne 08.01.20. . Provozuji rovněž další webové stránky na adrese http://www.nekecamweb.cz.

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.