Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.

Systém Ubuntu, notebook RISC-V

Systém Ubuntu, notebook RISC-V
Canonical oznámil, že nejnovější DC-ROMA RISC-V Laptop II, společnosti DeepComputing, bude prvním notebookem RISC-V na světě s předinstalovaným Ubuntu.

DC-ROMA RISC-V Laptop II je první notebook na světě RISC-V předinstalovaný a poháněný Ubuntu, což je jedna z nejpopulárnějších linuxových distribucí na světě a poskytuje vývojářům vynikající kombinaci použitelnosti a spolehlivosti. stejně jako bohatý ekosystém s bezpečností a podporou.

Původní ROMA Laptop byl prvním nativním RISC-V notebookem a ROMA Laptop II zdvojnásobuje svůj celkový výkon a energetickou účinnost tím, že je prvním notebookem vybaveným SpacemiT K1 System on a Chip (SoC) – CPU RISC-V běžící na max. na 2,0 GHz s 16 GB paměti. SpacemiT's K1 je také první SoC na světě, který podporuje RISC-V vysoce výkonné výpočty RVA 22 Profile RVV 1.0 s 256bitovou šířkou a má výkonné funkce AI s přizpůsobenou maticovou provozní instrukcí založenou na principu návrhu IME Group.

Jako vydavatel Ubuntu bylo rozhodnutí společnosti Canonical přenést Ubuntu na RISC-V přirozené, protože tato architektura instrukční sady se rychle stává konkurenceschopnější možností na více trzích. ROMA Laptop II s Ubuntu je dokonalým nástrojem pro vývojáře, který nabízí bezkonkurenční výkon, robustní a optimalizovanou integraci softwaru a špičkový hardware. Tato výkonná kombinace nejen zvyšuje produktivitu a inovace, ale také podporuje bezpečné a spolehlivé řešení pro spolupráci a zajišťuje budoucí vývoj.

Pokud máte zájem o Ubuntu na platformách RISC-V, podívejte se na stránku a stáhněte si obrázky na svůj hardware.

Zdroj: Více o DeepComputing a SpacemiT a Ubuntu na RISC-V.


Zdroj: Ubuntu/downloadGalerie Počítač

Image #109
Kvido 14-06-2024 09:10 519 0 komentářů

0 komentářů

Napsat komentář

G
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.