Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.

Simple Scan; instalace, skener!

Simple Scan; instalace, skener!


Již jsem tu psal (můžete vyhledat) o dvou skenerech. Totálně se mně osvědčil pouze Simple Scan. Ten je totiž free a bleskově rychlý.V českém GUI se jmenuje Jednoduché skenování. V tomto návodu budeme postupovat podle tiskárny DCP-1512E Brother .

Úvodem podle nejnovějších informací na webu Ubuntu.cz: V systému Linux obvykle není nutné instalovat ovladače tiskárny. V systému Linux obsahuje vestavěný software CUPS specifikace pro práci s velkým množstvím tiskáren. Testoval jsem skener pod OS Linux/Ubuntu, na tiskárně Brother DCP-1512E, která je stará 8 let. Vše běží OK. Novější typy ovněž bez problémů. WIKI Ubuntu píše: Pro skenování jsou v Ubuntu dostupné programy "Jednoduché skenování" nebo "XSane", které by měly váš scanner automaticky detekovat. Jak tomu bude s vaší tiskárnou? Postupujte krok za krokem?

Návod:


1/

Vždy u každé instalace tiskárny, či její konfugurace, musíte bezpodmínečně ZAPNOUT chod tiskárny. Tedy včetně propojení do USB zdířky. O síťové tiskárně se zde nezmiňuji, Brooter ji popisuje odděleně ve stejném návodu.

2/

Než začnete skener používat, podívejte se (v Ubuntu) nejprve do vertikální lišty DASH. Pokud tam nemáte tuto ikonku .
Pokud ikonku nevidíte, znamená to, že v systému PC nemáte vůbec nainstalované potřebné ovládače skeneru, i když vám vaše tiskárna normálně pracuje a tiskne běžné dokumenty!

3/

Tipuji, že se vám objeví toto upozornění, takže nemáte připraven skener ke standardní práci!. Prostě nebyly splněny požadavky na ovládače:


Musíte proto nainstalovat potřebné ovládače, viz. příklad z mého Brotter, DCP-1512E. Zde je odkaz na výběr vaší tiskárny: Vyberte typ vaší tiskárny Broter. Takže běžte na "Znám model svého přístroje" a poté pokračujte podle on-line návodu Brotter.4/

Pokud v dalších krocích náležitosti na instalaci ovládačů skeneru splníte, objeví se vám již příznivější obrazová hláška. Tedy, tuto část návodu (a tedy připravenost skeneru k činnosti) by vám měla po kliku na ikonku skeneru v DASH ohlásit obrazová hláška viz.:5/

Dalším postupem musí být stažení nástroje LPR, ovladač CUPSwrapper a ovladač skeneru (pro modely skenerů):
linux-brprinter-installer-2.2.3-1.gz. Po klikmutí na zde uvedený on-line Brotther odkaz by se vám měl objevit tento instalační soubor již na vašem PC ve složce Download, případně složce Stažené. OVĚŘTE SI TO!!!

6/

To ještě není všechno! Musíme pokračovat pomocí on-line návodu firmy Brotter:7/

ZDE JE OVŠEM NUTNÉ (on-line návod) firmy Brother (na předešlém obrázku) upřesnit, doplnit!!!. .
Jak doporučuje Brother, musíme nainstalovat soubor: bash linux-brprinter-installer.gz.

8/

Na pomoc si k tomu nyní vezmeme Terminál Ubuntu (CTRL+ALT+T). Napíšeme říkaz, který vidíte v našem kodu a okamžitě bude následovala instalace!!!9/

Dále půjde o důležitou, vlastní instalaci, ovládačů pro skener
, který je připojen k tiskárně USB kabelem. POZOR! V Brotter nabízena Instalace pomocí souboru formátu "rpm" se mně nezdařila. Naznačuje to i následující obrázek z návodu v Brotter.Proč? Zkuste si to! Když kliknete na nabídku, objeví se vám instalace vedoucí k formátu "rpm". Ve skutečnosti systém nabízí stažený soubor formátu "deb", konkrétně "brother-udev-rule-type1-1.0.2-0.all.deb". Ten však nefunguje!!! Proto konkrétní postup instalace uvedeného souboru nedoporučuji! Striktně se držte instalace formátu "deb"!!!Připomínám však, že bez instalace pomocí tohoto návodu nebude váš skener funkční!
Tedy - úspěšnou instalaci ovládačů pro vaši tiskárnu!Galerie Počítač

Image #108
Kvido 24-05-2024 10:48 673 0 komentářů

0 komentářů

Napsat komentář

G
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.