Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.

Mlejnek rezignoval, a co Rakušan?

PexaPexa Přidáno před 2 lety
Mlejnek rezignoval, a co Rakušan?Co se děje během českého předsednictva v EU je nehorázné! Špiní to ČR v zahraničí. Viníci jsou politici, kteří se drží koryta, i když mají máslo na hlavě!
Vláda vyrábí kotrmelce! Hlavně premiér Fiala, který zpočátku všem "namočeným" do aféry Dozimetr maximálně a neotřesitelně věřil. Jenže za pár dnů ti stejní lidé rezignovali (Gazdik a Mlejnek)...

Prostě, premiér, pan profesor Fiala, pěkně a jasně hovoří ke všemu a o všem, avšak u aféry Dozimetr jaksi postrádá ty pravé argumenty - a hlavně odvahu. A tu se, bohužel, stále víc a víc dostává do pozice politického amatéra! Odmítá v kauze Dozimetr pokárat svého ministra vnitra Vít Rakušana (předseda STAN), zřejmě z toho důvodu, aby se mu kočkopes pětikoalice nerozpadla.

Vidím to tak, že rezignaci na svůj post bude muset následovat v co nejkratší době i Rakušan, zatížený svým velkým střetem zájmů. Vždyť se vůbec nepoukazuje na fakt, kdo pana Mlejnka bez rozmyšlení na důsledky jmenoval. Tím hrozil bezpečnost státu. Posléze na tom trval? Kdy rezignuje neschopný pan Rakušan?

Bude zajímavé ve čtvrtek sledovat, jak se k hlasování o důvěře vlády postaví Piráti, jejichž většina žádala počátkem tohoto týdne rezignaci Mlejnka. Bylo by logická a správné smést z vlády současnou váhající vládu, která není rázná ani v řešení situace s energiemi. Pád této vlády je ovšem zbožné přání, zřejmě většiny české veřejnosti, ztěží se tak ale stane. Současný premiér Fiala, jakoby neznal morálku. Nu což, je z ODS!

A na závěr této úvahy perlička. Dost mně není jasné, jak mohl soud přiklepnout aktérovi kauzy Dozimetr - panu Hlubučkovi - propuštění z vězení na kauci. To nemá soud obavy, že Hlubuček by mohl též klidně zmizet z ČR, a tak vlastně zamést hodně informací o této aféře pod koberec?

Twitter, diskuze, 31.08.2022, 14:30


Twitter, diskuze, 30. 8.2022, 14:55
Janek Kroupa píše Mlejnkovi: „Našel jsem odposlech, kde se domlouváte na manipulaci se zakázkou na Ministerstvu pro místní rozvoj.“


****

Zdroj, doplňující: Rakušan je zralý na ručník do ringu
Zdroj, doplňující: Kauza Dozimetr
Zdroj, doplňující: Echo24.cz-Mlejnek, Randák
Reprofoto: ČT 24
Pexa 31-08-2022 14:18 1,973

Politika - související články

0 komentářů

Napsat komentář

G
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.