Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.

Já nic, já Rakušan!

PexaPexa Přidáno před 2 lety
Já nic, já Rakušan!Mega skandál pana Hlubučka (STAN) je skutečně vážný trestní problém. Tvrdí to sami členové tohoto hnutí, např. paní Kovářová, místopředsedkyně. Avšak předseda hnutí Rakušan dále odráží smeče kritiky na svou osobu.
Rakušan vysílá do veřejnosti signál na způsob - já nic, já muzikant. V tom smyslu, že členové předsednictva STAN neměli informace o činech svého člena, pana Hlubučka. Je to prý selhání jedince, nikoliv systému. Podle nich není důvod, proč by měl předseda Rakušan odstupovat z funkce předsedy STAN a ministra vnitra.

V kauze korupce v pražském dopravním podniku stíhají vyšetřovatelé Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) aktuálně 13 lidí. Při zásahu 15. června 2022 dostihli 11 z nich, včetně bývalého náměstka pražského primátora Petra Hlubučka (STAN). Dva podezřelí byli v tu dobu v zahraničí - na Slovensku a v Chorvatsku.

Jde o velmi rozsáhlou kauzu, která zřejmě nemá v ČR obdobu od roku 1990! Podle policie a médií, je hlavní osobou podezřelého spolčení, které obsadilo klíčové pozice v pražském dopravním podniku, zlínský podnikatel a lobbista Michal Redl. Ten je znám z jiných kauz v minulosti, kdy se vyhnul soudům zásluhou lékařskému potvrzení o vážné duševní poruše. Je málo pravděpodobné, že o těchto souvislostech nevěděl nynější ministr vnitra Vít Rakušan.

Přitom na podivná jednání některých osob měla pana ministra upozorňovat před necelými dvěma roky pražská radní Hana Kordová Marvanová. Šlo údajně o podivné zakázky a prodeje, bohužel radnice nic neřešila. Zastání nenašla Marvanová v této věci ani u koaličních partnerů. Paradoxní a neudržitelné na tomto skandálu je, že ministr vnitra měl říct, že o tom nevěděl. Rakušan ani promátor Hřib nic nevěděli o Hlubučkovi, o němž se dlouho na radnici mluvilo jako o problematickém muži??? To je nepravděpodobné. Myslím, že nás Rakušan i Hřib tahají za nos....

Navíc - podřízení Rakušana jsou nyní zapojeni do kauzy Hlubučka a spol. To vadí zejména opozici, takže volají po jeho odstoupení ze všech funkcí pro zjevný střet zájmů. Jak by také né? Kdo uvěří Rakušanovi, že nebude svého člověka, namočeného do této kauzy, omlouvat a hájit?

KAUZY Pražského dopravního podniku:
kauza-jizdenek-pro-prazsky-dopravni-podnik-obvineno-18-lidi-vcetne-rittiga-a

politika_kauza_Hlubučel_2022-06-20_ Twitter.png (100 KB)Foto: idnes.cz
Pexa 20-06-2022 14:04 2,449

Politika - související články

0 komentářů

Napsat komentář

G
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.