Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.

ČT24; schází interaktivní grafická mapa?

KvidoKvido Přidáno před 2 letytelevize
ČT24; schází interaktivní grafická mapa?Zpravodajství ČT 24 o bojích na Ukrajině, je poměrně výživné. Díky za to, především válečným zpravodajům, "rytířů" za mikrofonem. Avšak doma se divák v informacích poněkud ztrácí. Schází totiž přehledná interaktivní grafika, tedy zejména postup na válečné frontě.
Moderátoři ČT24, především Takáč a Václavek, přicházejí s informacemi z bojující Ukrajiny dobře vybavení. Čerpají obvykle ze dvou počítačů a otázky na respondenty jen srší adresně, tedy konkrétně.

Přesto by tyto informace, jak bojují Ukrajinci proti ruským okupantům, měly být doplňovány častěji interaktivní grafikou map. Tedy, abychom viděli, jak znepřátelené armády bojují, jak se přemisťují. Zda postupují, nebo ustupují. Získat podklady pro takové grafické znázornění není pochopitelně jednoduché. Dramaturgie ČT24 by měla disponovat dostatečným technickým digitálním zázemím. Či opět se musí spoléhat na soukromá grafická studia, což zřejmě brzdí pohotovost zpravodajstvi?

Foto: denikn.cz
Kvido 18-06-2022 15:12 2,578

0 komentářů

Napsat komentář

G
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.