Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.

Severní Korejci mají rádi bum, bum?

FrybordFrybord Přidáno před 2 letysvět
Severní Korejci mají rádi bum, bum?
Politici na celém světě, a předně Biden v USA, by neměli dále přehlížet a pardonovat hrátky KLDR (Severní Korea) s raketovými zbraněmi! Letos zde testovali už 17 výbuchů!

Severní Korea provádí testy raketových zbraní jako na běžícím páse. Jako by to byly nějaké games na počítači. 
A také se jim při tom moc nedaří. Měli např. úspěšně otestovat 23. března 2022 nový typ mezikontinentální balistické střely. Na odpálení testu největší své střely Hwasong-17, prý dohlížel i severokorejský vůdce Kim Čong-un.

Odborníci Jižní Koreje posuzovali video KLDR z 24.března 2022.
Jejich expertíza však ukázala, že  šlo asi o podvrh, jelikož záznam KLDR pochází největší pravděpodobností z 16. března. V tento den KLDR podle Jižní Koreje odpálila střelu, která krátce po startu explodovala nad metropolí Pchjongjangem. K tomu to závěru dospěli také američtí experti ze Střediska Jamese Martina pro studia nešíření jaderných zbraní (CNS). KLDR o neúspěšné zkoušce z rána 16. března vůbec neinformovala. "Dokazují to rovněž stíny, které vrhá odpalovací zařízení, ty odpovídají spíš rannímu odpalu než odpolednímu," napsal na twitteru Michael Duitsman z CNS.

Také analytik Colin Zwirko, který sleduje  vojenskou techniku KLDR, srovnal záběry z komerčních satelitů a videonahrávku testu zveřejněnou severokorejskými médii a také on zjistil rozdíly v počasí, slunečním svitu a dalších věcech.

Podle experta Honga Mina z jihokorejského ústavu pro národní sjednocení úspěšné či neúspěšné testy atomových zbraní potvrzují, že KLDR umí odpalovat zbraně, které zasáhnout opačnou stranu zeměkoule. Jeho slova tedy potvrzují, že hrozba KLDR z manipulace s raketovými zbraněmi trvá a je rok od roku vyšší. Přitom jižní Korejci by měli nasytit milióny svých hladových občanů místo překotných výdajů na zbraně!

Takže takové "hrátky" s vysoce nebezpečnými zbraněmi představují ohrožení ve světě. Jednotlivé státy by k této situaci měly zaujmout společné, jednotné stanovisku a vývoj jaderných zbraní konečně omezit, případně zakázat. Co se všechno může stát naznačuje i nevyprovokovaná válka Ruska na Ukrajině!!! Nehledě k tomu, že se ve světě šíří spekulace, že výbuchy z těchto zbraní mají přímý vlivu na vznik a šíření epidemií.

V této souvislosti by dnešní (20.května 2022) příjezd prezidenta USA Bidena do Jižní Koreje měl přinést i jednání o této problematice. Potvrzuje to přehled zásadních témat jednání, do nichž je zapracována otázka rozmachu Číny v regionu a hrozby ze strany Severní Koreje, která stále rozvíjí svůj jaderný a zbraňový program.

Foto: Routers, (vysílání zpravodajské televize na nádraží v jihokorejském Soulu, 30.01.2022)


Frybord 20-05-2022 16:07 1,476

Politika - související články

0 komentářů

Napsat komentář

G
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.