Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.

Za Petrem Kellnerem

PexaPexa Přidáno před 3 letyz domova
Za Petrem KellneremNa Aljašce v sobotu zahynul ve zříceném vrtulníku, při tzv. turistice sjíždění k ledovci ve vzdálených horách, nejbohatší český miliardář a 73 nejbohatší muž světa - Petr Kellner.
Velkou soustrast celé jeho rodině. Neskonalá osobní tragedie. Obrovská nejistota pro vlastnické imperium Kellnera. Pracovitý a skromný Kellner dokázal po Sametové revoluci v roce 1989 vstoupit do podnikatelského prostředí u nás nebývale razantně. Stal se, tak jako jinde v post komunistických státech oligarchou. Také u něj je diskuzní legitimita vzestupu. a tedy získání velkého majetku. Žádný východní stát se tomu ale nevyhnul, jelikož silné soustředění majetku do úzkého vlastnictví je kompetentní také v západních demokraciích. A tak se Kellerovou čistotou vstupo do hvězdného podnikání nikdo nezabýval a nebude zabývat. Žádný konflikt ekonomických zájmů u Kellnera totiž nevidíme. Pomohli mu v podnikání mj. exprezident Václav Klas, ale také Miloš Zeman. Třeba na začátku Kellnerova podnikání, v případě privatizace největší české pojišťovny, byla velmi znatelná protekce státu. Bylo tu rovněž financování Institutu Václava Klause a určitá podpora proruské politiky. Největší úspěchy a třeba dodat, prospěch pro Čechy, dosáhl Petr Kellner optickými kabely své skupiny PPF. Kellner byl monopolním majitelem infrastruktury, na které běží komunikace v České republice. Jeho firma CETIN má přes 20 milionů kilometrů metalického vedení a přes 42 tisíc kilometrů optických kabelů pro datové připojení. Kellner je vlastníkem televize Nova. Aktivitou Kellnera bylo rovněž soukromé gymnázium v Babicích u Prahy pro nadané děti a mládež. Přidat můžeme financování výzkumu a vývoje léku na rakovinu. Finanční podporu Divadla Járy Cimrmana, která byla otajena a mnoho dalších potřebných aktivit. Vedle toho měl rodinnou nadaci Renáty a Petra Kellnerových. Pomáhal žákům a studentům základních, středních i vysokých škol a univerzit získat kvalitnější vzdělání. Zaměřuje se proto hlavně na dlouhodobé vzdělávací projety. Vyhledává mladé lidi s vynikajícími studijními předpoklady, ale komplikovaným sociálním zázemím a usnadňuje jim přístup ke studiu. Nyní bude, po skonu Petra Kellnera, velmi důležité, kdo za něj převezme bohaté vlastnické vztahy. Autor: Martin Pexa Grafika titl.: youtube.com
Pexa 29-03-2021 14:24 1,582

Politika - související články

0 komentářů

Napsat komentář

G
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.