Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.

Ustavní soud ovlivňuje moc ve státě?

KvidoKvido Přidáno před 3 letyz domova
Ustavní soud ovlivňuje moc ve státě?V titulku jsem položil otázku a sám si na ni odpovím. Myslím, že ano, a to je nebezpečné a varující! Ústavní soud (US) totiž vstoupil do jíž probíhající volební kampaně v ČR! To je nanejvýš podezřelé, jelikož na rozhodnutí měl celé tři roky!
Není divu, že premiérovi A.Babišovi ruply nervy (to by se ale stát nemělo) a vyčetl předsedovi US Rychetskému kde co. Ten je ovšem dost vykutálený, když v minulé době opakovaně vyjadřoval sympatie některým stranám v tisku. Nezlobte se prostě!?
Zarážející je na tomto jednání i to, že soudci US měli na uvážení, jak budou hlasovat o usnesení pouhých 19 hodin. Proto některé strany (Ondráček - ANO) kritizují US, že vůbec nedal prostor k projednání na veřejnosti a v politických stranách. Podobně kritizovala US ministryně spravedlnosti Marie Benešová.
Dalším negativním momentem, až sprostým je, že US schválil tři roky starou ústavní stížnost skupiny senátorů v situaci, kdy ČR je v nouzovém stavu a čelí epidemii koronaviru. Takový čin je podobný buranství soudců, kteří hlasovali pro změnu podmínek pro sněmovní volby.
K čemu tudíž došlo?
US zrušil d´Hondtův model pro výpočet mandátů, který dával přednost nejsilnější stranám a hnutím, zároveň zrušil kvórum potřebné pro vznik koalice.
Tedy doposud Babišovoi ANO bylo nejsilnější stranou a opoziční pravicové strany STAN, TOP 09 a KDU-ČSL bojovaly, zda získají 5 % nutných pro vstup do Poslanecké sněmovny.
To nyní, směrem k malým stranám, podle rozhodnutí US nebude! Je evidentní, že US svým novým rozhodnutím chce oslabit nejsilnější politickou stranu, tedy ANO, a pomoci stranám nejslabším. Z toho však vyplývá, že US vlastně přebírá potažmo moc v tomto státě ČR! Nepomohou žádné argumenty, že US není politická instituce. Samozřejmě nesmí být, ale JE!!! Neštěstí pro tuto zem.
Jiný názor: To tedy znamená, že nyní došlo k závažnému porušení jedné ze zásad (ústavního) soudnictví jako takového: principu, že nesmí být opakovaně rozhodováno o stejné věci – tzv. res iudicata. V uvedených bodech tudíž měla být stížnost skupiny senátorů nyní zamítnuta, resp. tato její část neměla být vůbec projednávána. Jelikož není únosné a možné, aby jedna a táž záležitost byla jednou soudem prohlášena za ústavně konformní a podruhé za protiústavní.
http://www.novarepublika.cz/2021/02/soudcokracie-kona-politicky-prevrat.html
Kvido 04-02-2021 16:38 2,014

Politika - související články

0 komentářů

Napsat komentář

G
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.