Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.

Byty Residomo převzal Heimstaden Czech s.r.o.

KvidoKvido Přidáno před 4 lety
Byty Residomo převzal Heimstaden Czech s.r.o.Pracovitost a podnikavost českých lidí byla po staletí v Evropě obdivována. Vlastnili jsme obrovské majetky, které vydělávaly velké peníze. Za posledních 30 let český majetek nějak vymizel a zisky putují většinou zahraničním firmám.
Měli jsme nespočet tzv. rodinného stříbra v podobě světových značek Škoda, Baťa, ČKD, Jawa, Tatra, Avia. Co z nich zůstalo? Byly proměněny na nějrůznější společnosti, které vlastní zahraniční západní kapitál. Tam plynou z českého "stříbra" horentní zisky, včetně divident! Tak je tomu, bohužel, i z vlastnictvím nemovitostí, 1. ledna 2006 zaniklé ostravské důlní společnosti OKD.
Šlo o původní majetek 43 tisíc (většinou havířských bytů) na Ostravsku a na území Moravskoslezského kraje v účetní hodnotě aktiv 6,1 miliard korun a vlastní kapitál v hodnotě 4,5 miliardy korun. Tento majetek si postupně navzájem přebíraly různé nizozemské společnosti (RPG Property, RPG Byty, RPG RE Land, s.r.o., Domus N.V., RPG Property B.V., kterou vlastnila BXR Group Limited, z 50% ovládaná Zdeňkem Bakalou a jeho rodinou. V roce 2015 se jediným akcionářem společnosti stala společnost Fondy Bydleni 2 se sídlem v Lucemburku. Poté převzala většinové vlastnictví velká americká investiční společnost Blackstone Group názv společnosti byl od února 2017 změněn na RESIDOMO, r.s.o. Počátkem roku 2020 koupila Residomo švédská firma švédské společnosti Heimstaden Bostad AB a ke konci května 2020 se společnost stala její českou pobočkou pod názvem Heimstaden Czech.
Co k tomu dodat?
Změna nového vlastníka se již začíná kladně projevovat. Byla během června 2020 aktivována bezplatná zákaznická linku pro nájemníky Heimstaden Czech. Osvobození této služby od poplatků nájemnici již delší dobu předtím žádali. V provozu je i nová aplikace Můj domov pro chytré telefony a webový portál - Heimstaden.cz, kde mají nájemnici veškeré informace, mj. o nájmu, nebo tam budou moci vkládat fotografie a žádat o opravy.
Kvido 25-07-2020 10:20 2,046

Politika - související články

0 komentářů

Napsat komentář

G
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.