Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.

Evropský parlament o konfliktu zájmů premiéra Babiše

KvidoKvido Přidáno před 4 lety
Evropský parlament o konfliktu zájmů premiéra BabišeBrusel, Praha - Evropský parlament bude v pátek (18. června) hlasovat o usnesení, které kritizuje střet zájmů českého premiéra Andreje Babiše. Došlo totiž ke schválení zařazení bodu na jednání Konferencí předsedů frakcí.
Text nezávazné rezoluce odsuzuje i slovní útoky českého premiéra na europoslance a nově by měl zmiňovat také fakt, že kromě slovenských i britské úřady vedou premiéra jako osobu s rozhodujícím vlivem na holding Agrofert.

„Na rezoluci byla shoda mezi všemi politickými stranami včetně Renew Europe, která společný návrh aktivně podpořila a podílela se na znění textu,“ sděluje europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který je jako koordinátor v kontrolním výboru EP (CONT) také mluvčím frakce Evropských lidovců k tématu. Vzhledem k tomu, že diskuse spojená s unesením proběhla již na lednovém plenárním zasedání, o usnesení se nyní bude již jen hlasovat.

„Aktuálně se projednává i návrh, aby do textu rezoluce nově přibyly také odstavce, které reflektují zjištění českých investigativních novinářů, že Andrej Babiš je veden jako osoba s rozhodujícím vlivem na holding Agrofert kromě Slovenska také v Británii,“ doplňuje Zdechovský s tím, že zhruba do úterý 16. června ještě budou moci frakce ke společné rezoluci případně podávat pozměňovací návrhy.

V souvislosti s rezolucí proběhne zítra ve čtvrtek 18. června od 13:00 hodin v Bruselu i tisková konference europoslanců z kontrolního výboru, kteří byli na kontrolní misi v České republice. Ti představí nové informace týkající se mise a výsledky prověřování některých podvodů.
Foto titl.: lutheranworld.org
Kvido 17-06-2020 15:52 1,908

0 komentářů

Napsat komentář

G
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.