Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.

Příklad z Bermud; nakupují jen v bydlišti

KvidoKvido Přidáno před 4 lety
Příklad z Bermud; nakupují jen v bydlištiPandemie, tedy zvýšený a trvalý přenos nemoci v mnoha zemích, postihla také ostrovy Bermudy. I když tam bylo ke 13.4.2020 na covid-19 pozitivně testováno pouze 57 nemocných a 5 osob zemřelo, věnují epidemii velkou pozornost.
Dnes mě zaujal televizní rozhovor z Češkou, žijící na Bermudách, která se mj. zmínilo o tom. že stát občanům nařídil nákupování výhradne v obchodech v místě trvalého bydliště. Důvod? Aby se tak co nejméně promichávala možná nákaza z různých oblastí, tedy devíti farností. Není tedy přípustné, aby třeba občan z Velké Bermudy (hlavního města) jen pro potraviny do St. George's na východním konci hlavního města apod.
Z tohoto opatření bychom si, domnívám se, měli vzít příklad. Dávám to našim epideologům, zejména prof. Primulovi ke zvážení a případnému zavedení mezi platná opatření nouzového stavu v České republice.
Vím z vlastní zkušenosti, že mnozí čeští řidiči nyní při levném benzinu a naftě, rádi proháněji své nablýskané auťáky při nákupech po vzdálenějších obchodech i v jiných městech, tedy mimo svého trvalého bydliště. Samozřejmě, že by to měly doprovázet kontroly místa bydliště. To není navádění k policejnímu státu, ale ochraně našeho zdraví.
Kvido 15-04-2020 15:24 1,838

0 komentářů

Napsat komentář

G
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.