Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.

Na sídlištích je přepejskováno

KvidoKvido Přidáno před 5 lety
Na sídlištích je přepejskovánoNávrh poslanců Markéty Pekarové Adamové, Tomáše Kohoutka, Radka Holomčíka, Jana Chvojky, Pavla Bělobrádka, Petra Gazdíka, Pavla Jelínka a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon č. 40/2009 Sb., trestního zákonika k přísnějšímu postupu při rozmnožování psů. Zkráceně, omezit tuto "výrobnu peněz" na úkor nevinných psích mazlíčků, což je určitě chvályhodné! Ale ještě druhý problém!
Návrh poslanců Markéty Pekarové Adamové, Tomáše Kohoutka, Radka Holomčíka, Jana Chvojky, Pavla Bělobrádka, Petra Gazdíka, Pavla Jelínka a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon č. 40/2009 Sb., trestního zákoniku k přísnějšímu postupu při rozmnožování psů. Zkráceně, omezit tuto "výrobnu peněz" na úkor nevinných psích mazlíčků, což je určitě chvályhodné! Ale ještě druhý problém!
V této souvislosti chci znovu oprášit starý problém pejsků ve velkých městských (nazývaných satelitních sídlištích), jako třeba Praha - Holešovice, Praha - Bohnice, Ostrava - Poruba). Po ránu v kterýkoli den včetně víkendů, tu zakopnete o pejskaře. Uvidíte jen málo těch poctivých milovníků čtyřnohých kamarádů, kteří po svém miláčkovi dají exkrement do igelitového sáčku a vhodí do kontejneru. V horším případě se na takto "označkovaném" chodníku válí celý den...
Pejskové na sídlišti jsou holt většině obyvatel na obtíž, přitom sídliště nesvědčí ani pejskům "uvezených" v panelácích, natož v těchto až tropických vedrech.
Jak tedy snížit počet pejsků na sídlištích. Obecní úřady by měly přistoupit k uvalení poplatků za pejsky, a to daní z komfortu, např. 3 tisíce korun na kažýdého pejska. Je to sice nepopulární opatření, ovšem nutné.
Najde k tomu odvahu Poslanecká sněmovna a tento návrh projedná? Daň z komfortu pro vlastníky pejsků na sídlišti by tím přispěla k vyšímu výběru daní, což by ministryně financi určitě přivítala.
---
Povinnost uklidit po svém psu má jednoznačně jeho majitel nebo osoba, která psa doprovází. V případě, že tak neučiní, dopouští se přestupku proti veřejnému pořádku dle §47/1d zákona 200/1990 Sb., o přestupcích v platném znění: Přestupku se dopustí ten, kdo zanedbá povinnost úklidu veřejného prostranství. Za tento přestupek strážník může uložit pokutu v blokovém řízení do výše 1000 Kč. V případě projednání výše uvedeného přestupku ve správním řízení výše pokuty udělená správním orgánem činí až 20.000 Kč.
Kvido 15-06-2019 16:15 2,520

0 komentářů

Napsat komentář

G
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.