Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.

Za nízkou účastí ve volbách do Evropského parlamentu je .... i google

J
Jan Pravda Přidáno před 5 lety
Za nízkou účastí ve volbách do Evropského parlamentu je .... i googleZanedlouho se zavřou dveře volebních místností při volbách do Evropského parlamentu. Okamžitě se vyrojí mluvící hlavy a začnou rozebírat, proč přišlo málo lidí, proč voliči volili tak či onak, proč je to špatně, prostě takové to neobolševické bla bla bla plné nesnášelivosti k těm, co si dovolují mít vlastní názor, který není totožný s žádoucím.
Zanedlouho se zavřou dveře volebních místností při volbách do Evropského parlamentu. Okamžitě se vyrojí mluvící hlavy a začnou rozebírat, proč přišlo málo lidí, proč voliči volili tak či onak, proč je to špatně, prostě takové to neobolševické bla bla bla plné nesnášelivosti k těm, co si dovolují mít vlastní názor, který není totožný s žádoucím. Takové to, když je většina obyvatelstva ducha mdlého... ...populistům a manipulátorům pak Češi snadno uvěří.
Vyslechneme si, že za to může zlá propaganda, která lidem nabulíkovala, že Brusel je zlej, že ONI, tam daleko, ti zlí, že Brusel, co nám diktují, co máme jíst ... A co nám zlý Brusel všechno zakazuje a nařizuje, uprchlíci, Merkelová, hnus, diktát! Muvící hlava nám oznámí, že prostý čecháček si pořád neuvědomuje, že ta Evropa jsme my sami. A sami si můžete rozhodovat i tím, že půjdeme k těm volbám.
Mnoha lidem znechutil volby google. Ve čtvrtek na mobilu s androidem mi vyskočila ikonka velmi podobná tiskárně. Při jejím otevření jsem zíral. Soudruh google mi servíroval, že si mám zjistit, co vše potřebuji k nadcházejícím volbám. Při dalším kliku odkazy na vše potřebné, jen abych volil. Agitka, jako v padesátých letech za soudruhů. Sorry, nejsem bezmozek.
Hnus velebnosti. To jako zanedlouho velký bratr google bude nám vyčítat, že se málo pohybujeme? Nebo že se máme postarat o manželku či že se o ni naopak staráme až příliš a její kamarádky se cítí frustrovány? Nebo budeme číst, hele , tento týden (měsíc) jsi byl třikrát na pivě a s ženou v cukrárně či na zmrzlině vůbec?
Konec nadávek na velkého bratra a honem zpět k tématu. Ve dnech voleb nechutná agitka pokračuje, viz obrázek článku. Vypadá to, že noví soudruzi tam nahoře se bojí, že lidé už moc nevěří na demokracii. Taky nemám pocit, že jsem hlasováním ovlivnil, co se bude dít zanedlouho. Pro ty, co pamatují, je Brusel jen Moskva před rokem 1989, pro ještě starší Berlín před rokem 1945, pro historiky Vídeň do roku 1918.
Až mně mrzí, že jsem volil. Vše se zvrtlo v parodii na demokracii. Věřím, že mnozí k volbám nešli jen proto, že uvědomělý soudruh google nechutně agitoval. Třeba by mnozí voliči šli to tam hodit, jen ta agitka je otrávila a tak volby bojkotují. Prostě Češi jsou na přesvědčování o obecném blahu odjakživa alergičtí. Elfům navzdory.
Jan Pravda 25-05-2019 12:07 1,914

0 komentářů

Napsat komentář

G
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.