Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.

Chce novinářka Slonková aférou Čapí hnízdo spustit další 17. listopad?

J
Jan Pravda Přidáno před 6 lety
Chce novinářka Slonková aférou Čapí hnízdo spustit další 17. listopad?Novinářka Sabina Slonková spustila v úterý 13. listopadu 2018, pouhé 4 dny před magickým datem s osmičkou na konci letopočtu, pokračování aféry Čapí hnízdo. Přestože Babiše nepovažuji za slušného podnikatele, poslušně štěkající hlídačce demokracie nevěřím upřímnou snahu najít pravdu v aféře Čapí hnízdo.
(aktualizováno) Novinářka Sabina Slonková spustila v úterý 13. listopadu 2018, pouhé 4 dny před magickým datem s osmičkou na konci letopočtu, pokračování aféry Čapí hnízdo. Přestože Babiše nepovažuji za slušného podnikatele, poslušně štěkající hlídačce demokracie nevěřím upřímnou snahu najít pravdu v aféře Čapí hnízdo.

Investikativní novinář je pro svého zaměstnavatele hodně drahý zaměstnanec. Pracuje několik měsíců na relativně malé sérii článků a přitom bere nadprůměrný plat v novinářské branži, na který vydělává reklama zobrazovaná v článku. Pokud majitel média porovná příjem z reklamy investikativce s průměrným novinářem, který napíše za měsíc dvacítku článků s obvyklou čteností, tak nadprůměrně honorovaný investikativec je z ekonomického pohledu ztrátový. Nedělejme si iluze, že čeští oligarchové vlastní názorotvorné média jen proto, aby mohli občanům poskytnout prestižní a kvalitní zpravodajství. Peníze jsou až na prvním místě.

Krátká historická odbočka do druhé světové války, Aby Hitler a nacistické vedení uvěřilo falešné informaci o místě vylodění spojenců v roce 1944 ve Francii, poskytovali Angličané nacistům za cenu vlastních velkých ztrát pravdivé vojenské informace. Získali tím pověst spolehlivého zdroje.

Bohužel podobně fungují média. Oligarchové vlastnící média sledují vlastní obchodní a tudíž i politické zájmy. Proto tolerují ztrátové investikativce, kteří umožňují vytvoření pověsti spolehlivého informačního zdroje jen proto, aby ve vhodnou chvíli spustili uvěřitelnou kampaň na něčí objednávku.

Dotačních podvodů, které se podobají kauze Čapí hnízdo, jsou v ČR desítky, možná stovky. Všechny jsou podle s velmi podobných, "úředně legálních" procedur. Média upozorňují pouze na jeden případ spojený s nenáviděným politikem - oligarchou.

Podle mě Sabina Slonková udělala "odhalení" na něčí objednávku či za trpěné tolerance oligarchů stojícími za názorotvorným Seznamem. Na náhody a magická data už nevěřím. Přestože Babiše považuji za křiváka, kterému nefandím, spuštění boje za pravdu v kauze Čapí hnízdo čtyři dny před magickým datem považuji za zpravodajskou hru, která má způsobit další 17. listopad. Doufám, že Češi prohlédnou, že jsou zneužiti v mocenském boji těmi, co se neštítí zneužít magické datum. Únos syna premiéra z prvního manželství do zahraničí je konspirace, do které by nešel ani ruský Sputnik. Mimochodem, Seznamem proběhla dnes také informace o nehodě ex ministra vnitra Chovance.

Samotnou kapitolou je etika práce novinářky, která nepokrytě porušila zákon na ochranu osobních informací a natáčela bez vědomí duševně postiženého syna Babiše. Zajímavý náror na to napsala advokátka Klára Samková na oligarchou Valentou vlastněném portálu Parlamentní listy v článku Zavřít! Ale ne Babiše. Klára Samková rozrazila dveře v kauze Čapí hnízdo, zcela proti proudu . Názor si udělejte sami.

PS. Novináři už dávno nejsou hlídající psi demokracie, ale jen poslušně (ne)štěkající psi.
Jan Pravda 14-11-2018 00:26 3,182

Politika - související články

0 komentářů

Napsat komentář

G
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.