Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.

Z jednání o důvěře vlády

KvidoKvido Přidáno před 6 lety
Z jednání o důvěře vlády11. 07. 2018 - 10:45 - Proti vládě s komunisty demonstruje na Malostranském náměstí několik set lidí. S sebou si přinesli píšťalky, české vlajky a transparenty. Na náměstí rozmístili také fotografie lidí, které komunistický režim popravil. Kromě organizátorů před nimi vystoupilo i několik představitelů opozičních stran.
11. 07. 2018 - 10:45 - Proti vládě s komunisty demonstruje na Malostranském náměstí několik set lidí. S sebou si přinesli píšťalky, české vlajky a transparenty. Na náměstí rozmístili také fotografie lidí, které komunistický režim popravil. Kromě organizátorů před nimi vystoupilo i několik představitelů opozičních stran.

Poslankyně ODS Miroslava Němcová přítomnému poslanci KSČM Grebeníčkovi připomněla komunistickou minulost i počínání jeho otce, který měl ve věznici mučit vězně. Grebeníček na to reagoval, že jsou k dispozici prameny historiků, které nic takového nepotvrzují. Řekl, že jeho otec nic takového nedělal. Poslanec ODS a bývalý ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů Pavel Žáček k tomu poznamenal, že k počínání Aloise Grebeníčka existuje řada svědectví.

Zkráceně řečeno, paní Němcová mělo dost příležitostí v předcházejících nejméně 20-ti letech, aby současným komunistům, sdělila a požadovala po nich, aby se za činý svých předchůdců omluvili na půdě Poslanecké sněmovny. Připomněl to dnes i poslanec KDU-ČSL Marian Jurečka. Komunisté budou vládu A.Babiše (ANO a ČSSD) tolerovat, nežádali o žádné ministerské posty, protože vidí, oproti jiným vládám, snahu nového kabinetu zlepšit život českých občanů. Proto chtějí současní komuniste (KSČM) vládu Babiše podporovat. Přes tuto snahu ovšem nadále platí požadavek pro KSČM - vyrovnat se důstojně s minulostí. Potom snad činy Aloise Grebeníčka budeme vidět v jiném světla, aniž bychom na na zapomněli.

Slovní přestřelka
Během 15-ti hodinového jednání v Poslanecké sněmovně došlo bohužel také na vyřizování osobních "účtů". Převážně jako provokace opozice (ODS, KDU-ČSL).Směšné bylo např. předhazování poslankyně Němcové (ODS) viny současných komunistů na celou historii bývalé KSČ. Uvedla mj., komunistickou minulost i počínání jeho otce poslance KSČM Grebeníčka, který měl ve věznici mučit vězně. Grebeníček na to reagoval slovy, že jeho otec Alois Grebeníček nic takového nedělal. Poslanec ODS a bývalý ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů Pavel Žáček k tomu poznamenal, že k počínání Aloise Grebeníčka existuje řada svědectví. Ani to však není přesvědčivé, jelikož dobře víme, že ODS trvalo více jak 14 let, než zpřístupnila archivy StB a mezitím tehdejší ministr vnitra za ODS nechal tisíce svazků StB zkartovat!!! O věrohodnosti tvrzení ODS, vč. paní Němcové lze tudíž pochybovat.

Ke slovní přestřelce došlo rovněž mezi premiérem Babišem (ANO) a poslancem Kalouskem (KDU-ČSL):


Jednání o důvěře vlády trvalo neobvykle dlouho, protože opoziční poslanci neustále dotazovali (zejména Piráti) poslance, proč vlastně chtějí dát vládě důvěru. Otázky cílili zejména na poslance ČSSD. Přibližně po 15-ti hodinách, tedy nad ránme druhého dne (čtvrtek 12. 7. 2018) bylo jasno.

12. 07. 2018 - 01:02 - Pro Babišův menšinový kabinet ANO a ČSSD hlasovalo 105 poslanců. Vláda se má ve sněmovně opírat o hlasy komunistů.

Menšinový kabinet hnutí ANO a ČSSD bude vládnout s důvěrou sněmovny. V dolní komoře jej při hlasování podpořili poslanci KSČM, zástupci ostatních šesti stran byli proti. Česko má plnohodnotnou vládu po více než osmi měsících (263 dnů) od voleb, které se konaly loni v říjnu.
Kvido 11-07-2018 17:18 3,047

0 komentářů

Napsat komentář

G
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.